Menu
Lesmantes
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blogi produktowe, terrarystyczne » Jakie akcesoria wybrać do terrarium?

Jakie akcesoria wybrać do terrarium?

Autor: Julia WójcikWyświetleń: 63

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie akcesoria do terrarium są Tobie, jako hodowcy, niezbędne? Czym się kierować przy ich wyborze, a przede wszystkim – czy w ogóle warto się na nich skupiać? Naturalne środowisko występowania Twojego podopiecznego jest złożone – musisz wziąć pod uwagę panującą w nim wilgoć, temperaturę, ukształtowanie terenu oraz jego typ. Bez względu na to, czy ojczyzną Twojego pupila jest las tropikalny czy pustynia, istnieje kilka użytecznych akcesoriów, których nie powinno zabraknąć w Twoim ekwipunku.

 

Pomiar ważnych parametrów – niezbędne akcesoria do terrarium

 


Za pomocą przydatnych akcesoriów do terrarium możesz sprawdzić wartość i stan takich parametrów, jak:

 

·        poziom wilgotności,

·        wysokość temperatury,

·        moc promieniowania UV.

 

Za pomiar poziomu wilgoci w terrarium odpowiedzialny jest higrometr. Możesz wybrać analogowy lub cyfrowy. Podobnie jest w przypadku termometru. Niektóre produkty łączą w sobie obie funkcje.


Karta do pomiaru promieniowania UV to przydatne akcesorium do terrarium – sprawdzisz za jej pomocą moc promieniowania UV, którego nie widzisz gołym okiem. Ten gadżet udzieli Ci informacji o konieczności wymiany źródła UV, co jest niezwykle istotne dla zdrowia wielu zwierząt egzotycznych, w tym żółwi. Chcesz poznać wymagania tych zwierząt i dowiedzieć się jak przygotować dla nich pojemnik hodowlany? Zapoznaj się z artykułem Hodowla żółwia – co musisz o nim wiedzieć?

 

 

Pęseta, spryskiwacz? Te akcesoria do terrarium ułatwią Ci codzienną opiekę nad pupilem

 

 

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak wybrać akcesoria do terrarium, nie pomijaj tak istotnych elementów opieki nad zwierzęciem, jak jego karmienie, a także nawadnianie zbiornika.

 

Nie chcesz dotykać owadów karmowych ręką ani przesypywać ich do miski „na oko”? Pęseta niezwykle ułatwi Ci karmienie pupila. Za jej pomocą możesz nakarmić zwierzę żywą karmówką, a także wyjąć coś z terrarium lub przełożyć – dzięki temu akcesorium zrobisz to precyzyjnie. Pęseta może być metalowa lub bambusowa. Wybierz drugą opcję, jeżeli Twoje zwierzę atakuje pęsetę – jest ona nieco bezpieczniejsza.

 

Zraszacz pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności w terrarium. Spryskaj nim podłoże. Zastanawiałeś się nad podłożem, które zamieszkuje ekipa sprzątająca – czyli drobne owady, skorupiaki i bakterie, które pomagają w stworzeniu naturalnego ekosystemu? Dowiedz się, czym jest terrarium bioaktywne i ekipa sprzątająca i wejdź na jeszcze wyższy szczebel terrarystyki! Dla wielu zwierząt krople wody są także źródłem zaspokojenia pragnienia – w tym wypadku możesz spryskać także ściany pojemnika hodowlanego.

 

 

Jakie kupić akcesoria do terrarium? Przydatne wyposażenie dla terrarysty

 

 

Ucieczka zwierzęcia z terrarium nigdy nie jest miłym doświadczeniem dla hodowcy. Na szczęście jest na to sposób – można zabezpieczyć zbiornik zamkiem do drzwi przesuwnych. Otworzysz go za pomocą kluczyka dołączonego do zestawu.

 

Planujesz inkubację jaj? W takim wypadku przyda Ci się dedykowany pojemnik do inkubacji jaj gadów. Zawiera on specjalną platformę z wgłębieniami na jajka, a także pokrywę i dolną kuwetę, w której umieścisz odpowiednie podłoże. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie podłoże będzie najlepsze i czym się kierować przy jego doborze, przeczytaj jak wybrać podłoże do terrarium.

 

Inne akcesoria do terrarium to na przykład klej silikonowy, z pomocą którego stworzysz całą kompozycję pojemnika hodowlanego i uszczelnisz go. Możesz także zakupić zestaw, dzięki któremu stworzysz warunki hodowli dla popularnej karmówki – muszek owocówek.

 

Nie warto bagatelizować tematu przydatnych akcesoriów – z pewnością ułatwią Ci one codzienną pracę i opiekę nad swoim egzotycznym pupilem.


Wszystkie akcesoria znajdziesz w sklepie terrarystycznym lesmantes.pl. Zapraszamy do zakupów!

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blogi produktowe, terrarystyczne
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu