Menu
Lesmantes
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blogi produktowe, terrarystyczne » Terrarium bioaktywne i ekipa sprzątająca

Terrarium bioaktywne i ekipa sprzątająca

Autor: Julia Wójcik Wyświetleń: 333

 

 

Czym jest terrarium bioaktywne?
 

terrarium bioaktywne - sklep terrarystyczny lesmantes.pl


 

W terrarystyce jednym z kluczowych składników udanego, dobrze funkcjonującego i zdrowego terrarium jest jego bioaktywność. W tym wpisie podzielimy się z Wami, jak wybrać i wprowadzić do terrarium różne rodzaje ekip sprzątających, które zadbają o odpowiedni balans w zbiorniku.

O bioaktywnym terrarium mówimy wtedy, gdy odtwarzany jest naturalny ekosystem. W skład tego ekosystemu wchodzą m.in. małe, drobne owady, skorupiaki (które sprzątają nieczystości, resztki pokarmu, pleśń w terrarium), a także dobre, bezpieczne bakterie, które zapewniają dobre funkcjonowanie gleby i roślin.

 

Co robi, w czym pomaga ekipa sprzątająca w terrarium?Ekipa sprzątająca pomoże utrzymywać terrarium w czystości, zabezpieczy przed rozwojem pleśni, grzybów oraz dodatkowo zapewni możliwość naturalnego dostarczania roślinom pokarmu, dzięki temu rośliny w zbiornikach nie będą potrzebowały dodatkowego i skomplikowanego nawożenia.

Ekipy sprzątające rozmnażają się w zbiorniku, zapewniając dodatkową przekąskę dla twoich zwierzaków. Aby pomóc w utrzymaniu zdrowych populacji ekip sprzątających w Twoim terrarium, zalecamy regularne karmienie
pokarmem wzbogaconym, który jest dostępny w naszym sklepie!
 

Jak wprowadzić, dodać ekipę sprzątającą do terrarium?

skoczogonki hodowla - sklep terrarystyczny lesmantes.pl
Gdy rośliny znajdą się w twoim zbiorniku, nadszedł czas, aby dodać np. skoczogonki! Te maleńkie białe owady żywią się pleśnią i grzybami, skutecznie ograniczając problem pleśni do minimum.

Po prostu dodaj skoczogonki z zakupionej od nas hodowli do warstwy podłoża.

Sugerujemy trzymanie kultury zarodowej skoczogonków poza zbiornikiem; w ten sposób możesz dodawać skoczogonki, kiedy tylko ich potrzebujesz. Populacje… a zatem i liczba skoczogonków może się zmieniać w zależności od ilości pożywienia w Twoim terrarium i od działań (a właściwie to apetytu) głównego mieszkańca, głównych mieszkańców terrarium!

 

Jak dbać o hodowlę, kolonię zarodową skoczogonków?Zadbanie o taką hodowlę jest bardzo łatwe i zajmuje tylko chwilę, a dbanie o nią zajmuje mniej niż minutę tygodniowo. Woda i jedzenie to wszystko, czego potrzebują skoczogonki po przygotowaniu (czyli 1 minuta tygodniowo).
 

Prosionki, równonogi jako ekipa sprzątająca w terrariumKolejną świetną ekipą sprzątającą są prosionki (Isopoda). Skoczogonki samodzielnie wykonają wspaniałą robotę, ale prosionki są wspaniałym dodatkiem do każdej ekipy sprzątającej.

Owady te występują w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu idealnie nadają się do sprzątania większych obszarów!


 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blogi produktowe, terrarystyczne

Polecamy produkty

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu