Menu
Lesmantes
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blogi produktowe, terrarystyczne » Jak zrobić terrarium dla węża zbożowego?

Jak zrobić terrarium dla węża zbożowego?

Autor: Julia WójcikWyświetleń: 23

Jak zrobić terrarium dla węża zbożowego?

 

Wąż zbożowy to gatunek charakteryzujący się występowaniem wielu ciekawych dla oka odmian barwnych. Jest on polecany początkującym hodowcom ze względu na stosunkowo proste do spełnienia wymagania, niewielkie jak na węża rozmiary i spokojne usposobienie. Dlatego jeżeli zdecydowałeś się na rozpoczęcie egzotycznej przygody z tym właśnie gatunkiem, musisz wiedzieć, jak profesjonalnie wykonać terrarium dla węża zbożowego. Co będzie potrzebne?

 

Jak zrobić terrarium dla węża zbożowego – dobór zbiornika i elementów grzewczych

 

Terrarium dla węża zbożowego powinno być poziome, czyli horyzontalne. Im większe, tym lepsze, ale jego minimalny rozmiar to około 80 × 40 × 40 cm w przypadku jednego osobnika.

Ogromne znaczenie ma montaż odpowiedniego oświetlenia i ogrzewania. Optymalna długość trwania dnia tego gatunku wynosi od 12 do 14 godzin, co oznacza, że dokładnie taki czas zbiornik powinien być oświetlany, na przykład przez żarówkę dzienną.

 

Jak ogrzać terrarium węża zbożowego do odpowiedniej temperatury? Możesz to zrobić za pomocą lampy/żarówki grzewczej, kabla grzewczego lub maty grzewczej. Jeżeli jednak wybierzesz którąś z dwóch ostatnich opcji, i tak niezbędny będzie montaż lampy. Najważniejsze, aby wąż miał w swoim otoczeniu miejsce cieplejsze, gdzie temperatura wynosi około 30 stopni (wyspę cieplną, pod lampą) i chłodniejsze – tak, aby sam mógł zdecydować, gdzie aktualnie chce przebywać.Temperatura w dzień powinna wynosić od 24 do 28 stopni, a w nocy spadać do 24.

 

Ciekawe i potrzebne akcesoria do terrarium dla węża zbożowego – o tym nie możesz zapomnieć

 

Bardzo ważne jest, aby wąż zbożowy miał w swoim terrarium basen z wodą – powinieneś ją regularnie wymieniać, ponieważ musi być świeża. Przyda się także miska na pokarm oraz pęseta, którą będziesz karmić węża zbożowego. Możesz wybrać bambusową lub metalową. Przydatny okaże się także higrometr i termometr z sondą lub analogowy.

 

Niezbędne są także kryjówki, w których wąż będzie mógł się schować zawsze, kiedy będzie tego potrzebował. Dobrym pomysłem jest umieszczenie kilku tych elementów, w różnych strefach cieplnych, a także wilgotnej kryjówki. Co jest ich dodatkową zaletą? Są bardzo atrakcyjne dla oka, więc Twoje terrarium będzie się prezentować naprawdę ciekawie. Sprawdzą się także gałęzie czy konary. W tym miejscu może Cię ponieść wyobraźnia: dodaj rośliny, korzenie, tuby, liany. W ten sposób podniesiesz walory estetyczne zbiornika hodowlanego, równocześnie stwarzając wężowi miejsce do eksploracji.

 

Optymalne podłoże w terrarium węża zbożowego

 

Wybór podłoża często wydaje się skomplikowany, zwłaszcza początkującemu hodowcy. Jakie będzie najlepsze? Zastanawiając się jak zrobić terrarium dla węża zbożowego, weź pod uwagę, aby:

 

·        podłoże nie pyliło,

·        było czyste, wolne od pleśni, grzybów, zanieczyszczeń,

·        najlepiej było bezzapachowe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

 

Takie podłoże najlepiej kupić w wyspecjalizowanym sklepie terrarystycznym – masz wtedy pewność, że jest to produkt bezpieczny dla zwierząt egzotycznych. A z czego się składa?

 

·        Z włókna lub chipsa kokosowego.

·        Z drewna drzew liściastych – ale musi być odpylone.

 

Jeżeli potrzebujesz większej informacji na temat tego elementu wyposażenia terrarium, przeczytaj, jak wybrać podłoże do terrarium.

 

Jak widzisz, przygotowanie terrarium dla węża zbożowego nie jest skomplikowane. Wymaga jednak wysokiej jakości wyposażenia, które zapewni bezpieczeństwo Twojemu podopiecznemu. Mimo wszystko, akcesoria do terrarium dla węża zbożowego w dużej mierze zależą także od Twojej inwencji twórczej, co jest zdecydowanie dodatkową zaletą i polem do popisu dla własnej kreatywności.

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blogi produktowe, terrarystyczne
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu