Menu
Lesmantes
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blogi produktowe, terrarystyczne » Hodowla muszek owocówek nielotów – PORADNIK

Hodowla muszek owocówek nielotów – PORADNIK

Autor: Julia Wójcik Wyświetleń: 81

Jak wyhodować muszki owocówki?Muszki owocówki są jednym z najłatwiejszych owadów karmowych w hodowli. W tym tekście znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak hodować muszki owocówki!


Rozmnażanie owocówek nie powinno sprawić problemów również początkującym hobbystom! Każda hodowla składa się z pojemnika (zabezpieczonego pokrywką lub włókniną zapewniającą odpowiednią wentylację), pożywki (którą żywią się muszki i larwy i będącą substratem, w którym muszki składają jajka) oraz wypełnienia pojemnika, które zwiększa przestrzeń życiową muszek.


W ofercie sklepu terrarystycznego Lesmantes mamy hodowle muszek (muszki owocówki nieloty hodowla), specjalną pożywkę typu instant oraz pojemniki i włókninę, które ułatwią zakładanie własnych nowych hodowli!


Hodowla będzie funkcjonować i produkować nowe muszki przez okres około 1 miesiąca. Świeżo założona hodowla Drosophila hydei (muszka większa 3-4 mm) muszek owocówek nielotów zacznie produkować nowe muszki, którymi możesz karmić swoje zwierzęta, rośliny w ciągu mniej więcej 17-21 dni. Hodowle Drosophila melanogaster (muszka mniejsza 2-3 mm) zaczną produkować nowe muszki w ciągu około 10-14 dni od założenia hodowli.


Każda hodowla muszek owocówek nielotów może wyprodukować nawet tysiące much, ale jest kilka rzeczy, które mogą spowolnić lub zatrzymać produkcję.


Wilgotność


Hodowle muszek owocowych są podatne na wysychanie w otoczeniu o wilgotności poniżej 65%. Możesz dolewać odrobinę czystej, przegotowanej wody co kilka dni do pożywki, jeśli wyschnie.


Temperatura


Hodowle muszek owocowych powinny być utrzymywane w temperaturze od 18 do 25 stopni Celsjusza. Niższe temperatury spowalniają rozwój hodowli i wydłużają długość życia muszek… wyższe temperatury przyspieszają rozwój hodowli i skracają długość życia muszek.


Temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza  -w szczególności temperatury powyżej 28/29 stopni Celsjusza- mogą znacząco skrócić długość życia dorosłych muszek i ograniczyć produkcję nowych.


Aby wydłużyć żywotność hodowli i muszek należy przechowywać hodowlę w temperaturze 18-20 stopni Celsjusza. 

Pożywka dla muszek owocówek
Jest kluczowym elementem każdej hodowli. Utrzymuje wilgotność, stanowi źródło pokarmu, jest substratem pod składanie jajek oraz przebywają w niej larwy.


 

Pożywka dla muszek owocówek przepisZapraszamy do zapoznania się z całością naszej oferty w tym z naszą autorską pożywką typu instant, której stosowanie jest niezwykle szybkie, łatwe!

Gorącą pożywkę należy wlać do pojemników hodowlanych tak, aby pożywka miała grubości około 2-3 cm. Aby zwiększyć dostępną dla muszek powierzchnię należy włożyć garść woliny w ciepłą pożywkę. Należy pamiętać o jak największej sterylności podczas zakładania nowych hodowli!

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blogi produktowe, terrarystyczne

Polecamy produkty

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu